Mustafa Çoruh
7.12.2022 2009 Akademik Bilişim Konferansı (Harran Üniversitesi) 11.02.2009...
Skip Navigation Links.
2009 Akademik Bilişim Konferansı (Harran Üniv-Ş. Urfa)

2009 yılı Türkiye Akademik Bilişim Konferansına 11-13 Şubat tarihleri arasında Harran Üniversitesi Osman Bey yerleşkesi – Şanlıurfa Konferans merkezinde 4 ayrı salonda yapılmıştır.Konferansta Toplam 215 sunum yapılmıştır. Türkiye’deki tüm ilgili üniversite, kamu ve özel sektörden ilgililer katılmıştır. 4 ayrı salonda ikişer saatlik oturumlar şeklinde ve günde 6 saat süren oturumlarda, Internet yasakları, bilişim Toplumu, e-Devlet, e-Belediye, e-Öğretim, Linux, Telekomünikasyon ve 3G sistemleri, yeni çıkan 5651 nolu internetle ilgili yasa, Bilişim suçları, Internet yönetimi, İnternette telefon görüşmeleri (VoIP), Öğrenme/Eğitim, Mobil iletişim, Eğitim ve Üniversite, Medikal Bilişim, İnşaat ve Mekânsal Bilişim, Kütüphane ve Araştırma Dünyası, Yasak, İfade Özgürlüğü, Hukuk, Eğitim Seminerleri ve diğer birçok konu panellerde tartışılmış ve çözüm önerileri sunulmuştur. Detaylı bilgilere http://ab.org.tr/ab09/konular.html adresinden ulaşılabilir.

Kentimizden Mustafa Çoruh’ta 2009 Türkiye Akademik Bilişim Konferansına katılarak e-Devlet adlı panelde, "Kent Bilişim Sistemi ve e-Belediye" adlı bir bildiri sunmuştur. Bildirinin resmi özeti aşağıda belirtildiği şekilde http://ab.org.tr/ab09/Liste-1.html adresinde diğer bildiri özetleriyle birlikte yayınlanmıştır:

Panel sonunda, Mustafa Çoruh panel yöneticisi sayın Prof. Dr. Ethem Derman’la birlikte dinleyicilerin sorularını cevaplamıştır. Internet Teknolojileri Derneği ve derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgilere http://inet-tr.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.
Bildiri Sunumu Konferansla İlgili Bildiri Listesi için tıklayınız....
Basında çıkan Haberler...
     
Sürüm (Version): 2.0 Tasarım ve Copyright © 2001-2022: Mustafa Çoruh Email: mcoruh@mustafacoruh.com